I Niedziela Wielkiego Postu -  5 marca 2017r.

1.  Dziś pierwsza niedziele miesiąca.
Intencja dla Żywego Różańca: O ducha pokuty i nawrócenia dla wszystkich parafian.

2.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Parafialny Dzień Chorych.
Podczas Mszy świętej o godzinie 13:00 - zostanie udzielony sakrament chorych osobom przewlekle chorym i tym, którzy go potrzebują.

3.  Rozpoczęliśmy Wielki Post. W tym czasie, przez nawrócenie i pokutę przygotowujemy się do obchodów Misterium Paschalnego. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej
i Gorzkich Żali
.

• Drogę Krzyżową będziemy odprawiali w piątki, o godzinie 17:30;
  • Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 13:45.

4.  Jednocześnie informuję, że Rekolekcje Wiekopostne odbędą się w naszej parafii w 5 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 2 kwietnia i potrwają do środy 5 kwietnia.
Bardzo proszę, by wziąć pod uwagę ten termin w planowaniu swojego czasu.
Rekolekcje poprowadzi s. Celina z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

5.  W prezbiterium kościoła została wystawiona skarbona, do której zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
Zachęcam do ofiarności.

6.  Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej, odbędzie się
w najbliższy czwartek, tj. 9 marca, po Mszy świętej wieczornej.

7.  Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania, odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 14:00 w kościele (proszę przynieść dzienniczki).

8.  Naszą wdzięczność za posługę organistki - p. Heleny, możemy wyrazić poprzez ofiarę składaną do skarbony przy wyjściu z kościoła.

9.  W najnowszym Gościu Niedzielnym:

• Wezwanie do pokuty.
    Sto lat temu o pokutę za grzechy prosiła Matka Boża w Fatimie.
    Jan Paweł II przekonywał, że nie było to wezwanie jednorazowe.
    Dzisiaj pokuta za grzechy jest tak samo potrzebna, jak przed stuleciem.

Zapraszam do lektury.

10.  Czuję się w moralnym obowiązku, by zabrać głos w sprawie naszego gimnazjum, które niebawem ma być przekształcone w szkołę podstawową.
Drodzy Parafianie, mieszkańcy Manowa i okolic !
Istnienie takiej placówki, jak szkoła jest zawsze dla danej społeczności wartością dodaną.
Jej brak negatywnie rzutuje na kondycję każdej wspólnoty.
Dlatego wyrażam swoje poparcie i życzliwość wobec szkoły w Manowie i jednocześnie serdecznie jej życzę, by przetrwała ten trudny czas przemian.
Proszę Was, byście także byli po stronie istnienia tej placówki.
Proszę rodziców, którzy stoją przed decyzją, do której szkoły podstawowej mają posłać w przyszłym roku swoje dziecko, by wybrali tę naszą.
Proszę byśmy wszyscy byli solidarni ze sobą i naszą szkołą.

11. Za wszelkie dobro, pomoc i życzliwość oraz ofiary składane na tacę składam wdzięczne:
Bóg zapłać !

12.  Jubilatom i Solenizantom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto
oraz Parafianom i Gościom - życzę błogosławionego, obfitego w dobro całego tygodnia.
A z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom pokoju serca, radości i zdrowia.
Niech Matka Boska ma Was w swojej opiece !

Ksiądz Dariusz Jaślarz - Proboszcz

pw. Matki Bożej
Wspomożenia Wiernych

w Manowie

kościół parafialny w Manowie

e-mail: poczta@parafiamanowo.pl

aktualizacja strony:  4 marca 2017r.